POLE DANCE SHOW 2023

POLE DANCE SHOW 2023
organizator My Way pole dance studio

Zapraszamy na 6-tą edycję zawodów POLE DANCE SHOW, która odbędize się 21-23 kwietnia 2023 roku na Targach Kielce. Misją zawodów jest pokazanie unikalnego show na scenie przy użyciu drążków pionowych. Liczy się kreatywność oraz artystyczna strona spektaklu/show.

Uprzejmie informujemy, że bilety będą do nabycia wyłącznie w kasach, w dniu zawodów, w cenie 70 zł/jeden dzień lub 180 zł/trzy dni. Przypominamy, że każdy finalista (z wyłączeniem zawodników, którzy zrezygnowali z udziału) otrzymuje bilet na całe zawody POLE DANCE SHOW. Trenerzy, rodzice, human props są zobowiązani do zakupu biletu na wydarzenie. Dzieci do lat 4 wchodzą za darmo.

PROGRAM ZAWODÓW

21.04.2023 r. (piątek)

08:00-12:00 Rejestracja zawodników i próba parkietu

12:30-14:30 Dzieci debiuty, Juniorzy debiuty

15:00 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród dla kategorii Dzieci debiuty i Juniorzy debiuty

15:00-17:00 Kobiety amatorki debiuty

17:00-20:00 Exotic debiuty

20:30 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród dla kategorii Kobiety amatorki debiuty i Exotic debiuty

 

22.04.2023 r. (sobota)

08:00-12:00 Rejestracja zawodników i próba parkietu

12:30-16:00 Dzieci, Juniorzy

16:00 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród dla kategorii Dzieci i Juniorzy

16:15-18:20 Kobiety amatorki, semi-pro,

18:40-20:30 Kobiety profesjonalistki, Kobiety elite

21:00 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród dla kategorii Kobiety profesjonalistki i Kobiety elite

 

23.04.2023 r. (niedziela)

08:00-12:00 Rejestracja zawodników i próba parkietu

12:30-13:30 Kobiety 40+, Duety/Grupy

13:30-14:00 Mężczyźni amatorzy i profesjonaliści

14:15-17:15 Exotic amatorzy i semi-pro

17:30-20:00 Exotic profesjonaliści i elite

20:30 Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród

 

UWAGA! Program POLE DANCE SHOW 2023 może ulec zmianie. 

Szczegóły
  • termin2023-04-21 ÷ 2023-04-23
  • zapisy2022-11-06 ÷ 2023-01-06

REGULAMIN

POLE DANCE SHOW 2023

1. Organizatorem zawodów POLE DANCE SHOW 2023 (zwanych dalej "Zawodami") jest szkoła tańca MY WAY POLE DANCE STUDIO z siedzibą w Kielcach przy ul.Sienkiewicza 36, 25-507, NIP 9591873835

2. Zawody odbywać się będą od 21 do 23 kwietnia 2023 r. na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce, ul. Zakładowa 1, 25-672 Kielce.

21 kwietnia (piątek) – POLE DANCE SHOW (dzieci debiuty, juniorzy 12-14 debiuty, juniorzy 15-17 debiuty, kobiety amatorki debiuty, exotic debiuty)

22 kwietnia (sobota) – POLE DANCE SHOW (dzieci, juniorzy 12-14, juniorzy 15-17, kobiety amatorki, kobiety semi-pro, kobiety profesjonalistki, kobiety elite)

23 kwietnia (niedziela) – POLE DANCE SHOW (kobiety 40+, duety, mężczyźni amatorzy, mężczyźni profesjonaliści, exotic amatorzy, exotic semi-pro, exotic profesjonaliści, exotic elite)

UWAGA! W przypadku dużej ilości zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia wszystkich kategorii debiuty na piątek (21.04.23 r.).

3. Misja

Misją zawodów jest pokazanie unikalnego show na scenie przy użyciu drążków pionowych. Liczy się kreatywność oraz artystyczna strona spektaklu/show.

4. Kategorie i definicje.

Zawody pole dance - zorganizowane wydarzenie sportowe o zasięgu narodowym lub międzynarodowym, zrzeszające zawodników uprawiających pole dance/exotic/pole art/pole sport oraz wszelkie odmiany pole dance odbywające się przy użyciu drążka pionowego. Zawody wewnątrzszkolne nie są brane pod uwagę.

Instruktor pole dance - osoba, która prowadziła w przeszłości/prowadzi na dzień wysłania zgłoszenia zajęcia pole dance/exotic/pole art/pole sport oraz wszelkie odmiany zajęć pole dance odbywające się przy użyciu drążka pionowego. Staż pracy nie jest brany pod uwagę. Jednorazowe prowadzenie zajęć (zastępstwo) nie jest brane pod uwagę. 

Kategorie dzieci i juniorzy. Dla kategorii dzieci i juniorzy pod uwagę brany jest wiek zawodnika w dniu występu finałowego.

DZIECI debiuty Kategoria przeznaczona dla osób między 8 a 11 rokiem życia, które nigdy nie brały udziału w zawodach pole dance. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

DZIECI. Kategoria przeznaczona dla dzieci między 8 a 11 rokiem życia, które brały udział w zawodach pole dance.

JUNIORZY 12-14 debiuty. Kategoria przeznaczona dla osób między 12 a 14 rokiem życia, które nigdy nie brały udziału w zawodach pole dance. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

JUNIORZY 15-17 debiuty. Kategoria przeznaczona dla osób między 15 a 17 rokiem życia, które nigdy nie brały udziału w zawodach pole dance. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

JUNIORZY 12-14. Kategoria przeznaczona dla osób między 12 a 14 rokiem życia, które brały udział w zawodach pole dance.

JUNIORZY 15-17. Kategoria przeznaczona dla osób między 15 a 17 rokiem życia, które brały udział w zawodach pole dance.

Kategorie 18+. Zawodnicy zgłaszający się do kategorii 18+ muszą mieć ukończone 18 lat w dniu finałowego występu.

KOBIETY amatorki debiuty 

Kategoria przeznaczona dla kobiet powyżej 18 roku życia, które w dniu zgłoszenia nie są instruktorkami pole dance oraz nigdy nie brały udziału w zawodach pole dance. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

KOBIETY amatorki 

Kategoria przeznaczona dla kobiet powyżej 18 roku życia, które w dniu zgłoszenia nie są instruktorkami pole dance oraz startowały w zawodach pole dance w kategorii amator lub niższej, ale nie zajęły miejsca na podium. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

KOBIETY semi-pro

Kategoria przeznaczona dla kobiet powyżej 18 roku życia, które zawodowo zajmują się tańcem na rurze (są instruktorkami pole dance, prowadzą warsztaty pole dance);

i/lub uczestniczyły w zawodach pole dance w kat. semi-pro, ale nie stanęły na podium;

i/lub zajęły 1-3 miejsce w kategorii kobiety amatorki.

KOBIETY profesjonalistki

Kategoria przeznaczona dla kobiet powyżej 18 roku życia, które zajęły miejsce na podium w zawodach pole dance w kategorii semi-pro lub wyższej;

i/lub reprezentują umiejętnośći pole dance na poziomie profesjonalnym.

KOBIETY elite

Kategoria przeznaczona dla kobiet powyżej 18 roku życia, które wielokrotnie (więcej niż dwa razy) zajęły miejsce 1-3 w kategorii profesjonaliści lub wyższej

i/lub reprezentują umiejętności pole dance na poziomie profesjonalnym.

KOBIETY 40+. Kategoria przeznaczona dla kobiet, które w dniu zawodów mają ukończone 40 lat. 

MĘŻCZYŹNI amatorzy 

Kategoria przeznaczona dla mężczyzn powyżej 18 roku życia, którzy w dniu zgłoszenia nie są instruktorami pole dance i nie zajęli miejsca na podium w zawodach pole dance; Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

MĘŻCZYŹNI profesjonaliści

Kategoria przeznaczona dla mężczyzn powyżej 18 roku życia, którzy zawodowo zajmują się tańcem na rurze (są instruktorami pole dance, prowadzą warsztaty pole dance);

i/lub zajęli miejsce na podium w zawodach pole dance.

DUETY. Kategoria przeznaczona dla duetów i grup. Każdy uczestnik duetu lub grupy musi mieć ukończone 18 lat w dniu zawodów. Dozwolone są duety/grupy EXOTIC

Kategorie exotic. Przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn (mix). Kategorie exotic odbywają się w butach na platformach tzw. pleasers.

EXOTIC amatorzy debiuty  

Kategoria przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które w dniu zgłoszenia nie są instruktorami pole dance oraz nigdy nie brały udziału w zawodach pole dance. Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

EXOTIC amatorzy 

Kategoria przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które w dniu zgłoszenia nie są instruktorami pole dance;

i startowały w zawodach pole dance w kategorii amator lub niższej, ale nie zajęły miejsca na podium. 

Podczas występu finałowego zakazane w tej kategorii są wszystkie deadlifty z użyciem rury i bez (z shouldermount, handspring, brass monkey, szpiczaga itp.) oraz pozycje, w których ciało traci kontakt z rurą i podłogą jednocześnie (fonji, wskoki i zeskoki, zmiany chwytów, salta, przerzuty w przód i tył itp.).

EXOTIC semi-pro

Kategoria przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które zawodowo zajmują się tańcem na rurze (są instruktorami pole dance, prowadzą warsztaty pole dance);

i/lub uczestniczyły w zawodach pole dance w kat. semi-pro, ale nie stanęły na podium;

i/lub zajęły 1-3 miejsce w kategorii kobiety amatorki.

EXOTIC profesjonaliści

Kategoria przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które zajęły miejsce na podium w zawodach pole dance w kategorii semi-pro lub wyższej i/lub reprezentują umiejętności pole dance na poziomie profesjonalnym. 

EXOTIC elite

Kategoria przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, które wielokrotnie (więcej niż dwa razy) zajęły miejsce 1-3 w kategorii profesjonaliści lub wyższej i/lub reprezentują umiejętności pole dance na poziomie profesjonalnym. 

5. Zgłoszenia

Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić zgłoszenie znajdujące się pod linkiem: WEŹ UDZIAŁ lub kliknąć "WEŹ UDZIAŁ" w zawodach POLE DANCE SHOW 2023. Zgłoszenia polecamy wykonywać z poziomu komputera (z telefonu będzie mniej czytelnie). Po wysłaniu zgłoszenia otrzymasz e-mail potwierdzający przyjęcie zgłoszenia. Dokonaj opłaty.

Filmik zgłoszeniowy nie może składać się ze sklejonych urywków, nie może być też nagrany ruchomą kamerą (przybliżanie i oddalanie obrazu). Jakość filmu powinna pozwalać na rzetelną ocenę, należy zapewnić odpowiednie oświetlenie i wyraźny dźwięk. Może być to choreografia finałowa, ale nie musi. Można użyć tylko jednej rury (spin,statyk) lub obydwu. Czas trwania filmiku nie może przekraczać 2 min.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 06.01.2023 r. Do finału zostanie zakwalifikowanych od 5-ciu do 15-stu osób z każdej kategorii. Finaliści zostaną wybrani przez komisję konkursową (jury) składającą się z 3 osób i ogłoszeni najpóźniej do 15.01.2023 r. Osoby, które wysłały zgłoszenie, ale nie dostały się do finału nie otrzymują zwrotu kosztów zgłoszenia.

Opłaty dla zawodników:

75 PLN ( 20 EUR) – każda osoba wysyłająca zgłoszenie (dla kategorii indywidualnych). 

100 PLN (30 EUR) – każdy duet/grupa wysyłająca zgłoszenie

140 PLN (35 EUR) – każda osoba, która zostanie zakwalifikowana do finału (opłaty przyjmujemy do 21.01.23 r.)

150 PLN (40 EUR) – każdy duet/grupa, która zostanie zakwalifikowana do finału (opłaty przyjmujemy do 21.01.23 r.)

Opłata jest bezzwrotna. W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w zawodach opłata nie jest zwracana a zawodnik nie otrzymuje biletu wstępu. Zawodnik, który zrezygnuje z udziału później niż na 3 tyg. przed zawodami nie może brać udziału w kolejnej edycji zawodów. Wyjątek dotyczy uczestnika, który okaże zaświadczenie lekarskie uniemożliwiające start w zawodach.

Jak dokonać opłaty?

1. Zaloguj się w systemie ScoreApp.

2. Wejdź w "Twój profil" --> "Strefa tancerza" --> "Twoje zawody" wybierz Pole Dance Show 2023

3. W tabeli pojawi się kwota do zapłaty za wybraną kategorię. Należy na nią kliknąć i postępować zgodnie ze wskazówkami Paynow.

Płatności w EUR dokonujemy na konto Paypal: poledanceshowkielce@gmail.com lub przelewem bankowym (osoby nie posiadające Paypal prosimy o kontakt w celu przesłania nr konta do płatności EUR).

6. Nagrody

Pierwsze trzy miejsca każdej kategorii otrzymają dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe i pieniężne ufundowane przez sponsorów. Każdy zawodnik otrzyma video nagranie (na kanale YouTube) ze swojego występu w przeciągu 3 tygodni od dnia zawodów.

Tomasz Gas - Malowanie Światłem ufunduje 12 pakietów zdjeć za 1 miejsce w kategoriach : DZIECI, JUNIORZY, KOBIETY (amatorki debiuty, amatorki, semi-pro), EXOTIC (amatorzy debiuty, amatorzy, semi-pro) oraz 2 sesje za najlepsze występy ART oraz EXO.

7. Scena oraz drążki

Na scenie będą znajdowały się 2 rury (statyczna i obrotowa) o średnicy 45 mm oddalone od siebie o 3 m o wysokości 4 m. Z perspektywy zawodnika po lewej stronie znajdować się będzie rura obrotowa. Będą to rury mosiężne firmy SUN POLE. W przypadku duetów/grup istnieje możliwość wyboru dwóch rur statycznych lub obrotowych (po wcześniejszym zgłoszeniu mailowym). Wymiary sceny to 6m x 14m. Na podłodze będzie położona podłoga baletowa/sceniczna 100 % vinyl.

8. Zawodnicy

Zawodnik musi w dniu zawodów mieć ukończone 18 lat (nie dotyczy kategorii Juniorzy i Dzieci), posiadać ubezpieczenie NNW, znać treść niniejszego regulaminu oraz posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość. Zabrania się w dniu zawodów spożywania alkoholu, używek, narkotyków oraz substancji odurzających.

9. Punktacja

Kategoria EXOTIC

 

Max

Combinations and tricks performed on a pole

10

Floor work

10

Originality (choreography, costume, make-up).  

10

Interpretation of music

10

Dynamism, body line, felxibility

10

TOTAL

50

 

 

Penalties

Max

Falls

-5

Slipping off

-5

Costume problems

-5

Wiping hands

-5

TOTAL

-20

 

Kategoria DUETY

Artistic side of the performance  

Max

Originality of the choreography, costume, hair and make-up

10

Artistic expression

10

Music interpretation

10

Floor work

10

TOTAL

40

 

 

Technical side of the performance

Max

Fineness of getting into and off a position

10

Dynamism and strength

10

Difficulty level of the choreography

10

Flexibilty

10

Synchronization

10

TOTAL

50

 

Penalties

Max

Falls

-5

Slipping off

-5

Costume problems

-5

Wiping hands

-5

TOTAL

-20

 

Pozostałe kategorie

Artistic side of the performance    

Max

Originality of the choreography, costume, hair and make-up

10

Artistic expression

10

Music interpretation

10

Floor work

10

TOTAL 40

 

Technical side of the performance

Max

Fineness of getting into and off a position

10

Dynamism and strength

10

Difficulty level of the choreography

10

Flexibility

10

TOTAL

40

 

Penalties

Max

Falls

-5

Slipping off 

-5

Costume problems   

-5

Wiping hands

-5

TOTAL

-20

10. Muzyka

Długość prezentacji zawodnika nie może przekraczać 3 minut w przypadku kategorii dzieci i juniorzy, 4 minut 30 sekund dla duetów/grup, mężczyzn profesjonalistów oraz kategorii elite, dla pozostałych kategorii 3 minut 30 sekund. Muzyka o wulgarnym języku, treściach nieetycznych, rasistowskich itp. jest niedozwolona. Ta sama muzyka może zostać użyta przez kilku zawodników. Muzykę w formie pliku mp3 należy załadować w aplikacji ScoreApp najpóźniej do 31.03.2023 r. 

Jak to zrobić?

1. Zaloguj się w systemie ScoreApp.

2. Wejdź w "Twój profil" --> "Strefa tancerza" --> "Twoje zawody" i wybierz Pole Dance Show 2023

3. W tabeli masz miejsce na podanie muzyki (kolumna plik MP3)

4. Zapisz muzykę klikając przycisk "v" (zapisz)

Nasz system weryfikuje długość utworów. Każdy plik przekraczający dozwoloną w Regulaminie długość zostanie odrzucony. Pliki przyjmujemy wyłącznie w formacie MP3 o maksymalnym rozmiarze 6MB. Wgrywanie pliku polecamy wykonywać z poziomu komputera (z telefonu jest to niewygodne).

11. Strój

Kostium jest sprawą indywidualną zawodnika. Niedozwolone jest jednak wystąpienie topless, w bieliźnie erotycznej, w stroju odkrywającym intymne części ciała. Dozwolone obuwie: baletki, obuwie gimnastyczne, buty taneczne oraz wysokie obcasy (dla kategorii exotic). Obuwie nie może zagrażać publiczności/jury/innym zawodnikom. Tatuaże i makijaż są dozwolone, ale nie mogą brudzić sceny, rur oraz innych uczestników.

12. Human props, rekwizyty, niestandardowe pomysły

Podczas finałowego występu na scenie znajdować się może wyłącznie zawodnik/zawodnicy. Wykorzystywanie osób trzecich do choreografii jest możliwe tylko po wcześniejszym zgłoszeniu tej informacji organizatorowi (do 15 marca 2023 r.). Poza zawodnikiem na scenie mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby. Dodatkowe osoby nie mogą dotykać rur. Human props są zobowiązani do zakupu biletu wstępu na wydarzenie. Dozwolone akcesoria: rękawiczki, ochraniacze na kolana i kostki. Wszelkie akcesoria wykorzystywane w choreografii winny być uprzednio zgłoszone (do 15 marca 2023 r.) a ich montaż/demontaż nie powinien trwać dłużej niż 3 minuty. Zawodnik zobowiązany jest do pozostawienia czystej sceny (wszelkie pióra, konfetti itp. muszą zostać uprzątnięte przez zawodnika po występie). Wszelkie akcesoria nie powinny utrudniać występu. Używanie magnezji, dry hands, mighty grip itp. jest dozwolone tylko na ciało zawodnika. Balsamy, itac, olejki do ciała są zabronione. Wszelkie niestandardowe pomysły na występ będą rozpatrywane indywidualnie. Rekwizyty oraz "human props" zgłaszamy e-mailowo: poledanceshowkielce@gmail.com

13. Próba parkietu

Każdemu zawodnikowi przysługuje próba parkietu trwająca co najmniej 1 minutę a maksymalnie 3 minuty. Godziny próby parkietu oraz czas jej trwania pojawią się w systemie ScoreApp najpóźniej 3 dni przed zawodami.

12. Dyskwalifikacja

Zawodnik może zostać zdyskwalifikowany za niestosowanie się do regulaminu lub zaleceń organizatora.

13. Zgoda na wykorzystanie wizerunku

Dokonanie zgłoszenia i udział w Pole Dance Show 2023 równoznaczny jest z wyrażeniem na zawsze i bezwarunkowo nieodpłatnej zgody na rejestrację fotograficzną, wideo i telewizyjną wszystkich prezentacji oraz ich wykorzystanie, publikację i emisję w dowolnych mediach.

14. Bilety

Bilety na wydarzenie będą sprzedawane stacjonarnie w dniu zawodów. Każdy finalista otrzymuje bilet na całe zawody POLE DANCE SHOW. Trenerzy, rodzice, human props są zobowiązani do zakupu biletu na wydarzenie.

15. Udział w Pole Dance Show 2023 równoznaczny jest z akceptacją niniejszego regulaminu.

16. Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na poledanceshowkielce@gmail.com .